Ogłoszenia

Instytut Gospodarki Przestrzennej poszukuje doktoranta/doktorantki do projektu OPUS

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Poszukujemy doktoranta z zakresu: ekonomii i finansów, socjologii, nauk o polityce i administracji, nauk o zarządzaniu i jakości lub geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej.

Instytut Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu poszukuje doktoranta lub doktorantki do projektu OPUS finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt.:

„Struktura władzy lokalnej i style politycznego przywództwa w polskich samorządach gminnych”

Wymagania:
  • Status doktoranta z zakresu ekonomii i finansów, socjologii, nauk o polityce i administracji, nauk o zarządzaniu i jakości lub geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej,
  • znajomość tematyki związanej z projektem (studia polityki lokalnej i samorządów terytorialnych),
  • umiejętność pracy z bazami danych ilościowych (mile widziana biegła znajomość Excel, a także programów statystycznych SPSS lub Stata),
  • mile widziane doświadczenie w pracy badawczej z zakresu polityki lokalnej, finansów publicznych lub rozwoju lokalnego potwierdzona publikacjami w punktowanych czasopismach z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • dobra komunikacyjna znajomość języka angielskiego.

Do zadań stypendysty należeć będzie uczestniczenie w zadaniach zespołu, a w szczególności:
  • analiza literatury naukowej (polskiej i anglojęzycznej) związanej z tematyką projektu,
  • udział w badaniach terenowych,
  • zbieranie danych i tworzenie baz danych niezbędnych do realizacji projektu, w szczególności stworzonych w wyniku realizacji badań terenowych,
  • wykonywanie prac organizacyjnych związanych z realizacją projektu, w tym organizacja logistyki wyjazdów na badania terenowe.
  • udział w przygotowaniu raportów i publikacji naukowych,
  • udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.

Warunki pracy:
  • Okres realizacji zadań: 27 miesięcy (od 15 maja 2022)
  • Umowa stypendium w wysokości 1500 PLN miesięcznie brutto

Wymagane dokumenty:
  • dokument potwierdzający status doktoranta,
  • CV (zawierające informacje o doświadczeniach badawczych i publikacjach naukowych oraz uzyskanych nagrodach i wyróżnieniach)
  • list motywacyjny,
  • wskazanie co najmniej jednej osoby, z którą będzie można się kontaktować w celu uzyskania rekomendacji (z podstawowymi danymi kontaktowymi).

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów biorących udział w konkursie znajduje się na stronie internetowej BIP UPWr.

Zgłoszenia i sposób rekrutacji:

Zgłoszenie należy przysyłać drogą elektroniczną na adres:
Prof. Paweł Swianiewicz
Zakład Studiów Społeczno-Ekonomicznych
Instytut Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
pawel.swianiewicz@upwr.edu.pl

Termin składania ofert: 29 kwietnia 2022, 23:59

W pierwszym etapie rekrutacji ocenione zostaną osiągnięcia kandydatów na podstawie przesłanych dokumentów. W drugim etapie komisja może zaprosić wybrane osoby (które najlepiej spełniają wymienione wyżej wymagania) na rozmowę kwalifikacyjną.