ProHum

prohum.png

Program „ProHum – Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska – planowanie badań eksperymentalnych, tworzenie i optymalizacja zwierzęcych modeli doświadczalnych z umiejętnościami transferowania ich do badań klinicznych w medycynie człowieka”

Program realizują wspólnie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Jego głównym celem jest zwiększenie do 2023 roku jakości i efektywności kształcenia w szkole doktorskiej realizowanej z zakresu nauk medycznych (UM) oraz medycyny weterynaryjnej (UPWr) poprzez utworzenie i realizację Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej – ProHum, skierowanej do 11 doktorantów (5 doktorantów UM, 6 doktorantów UPWr).

Zadaniem nadrzędnym obu uczelni w obszarze dydaktycznym jest prowadzenie kształcenia i doskonalenie jego jakości, nie tylko w zakresie pozyskiwania najnowszej wiedzy i umiejętności zawodowych, ale także kształtowania postaw etycznych i społecznych.

W ramach projektu doktoranci otrzymają dodatkowe finansowanie, m.in.:

• stypendia motywujące,
  • zakup odczynników i materiałów zużywalnych do prowadzenia nowych zajęć i realizacji pracy doktorskiej,
  • staże zagraniczne w renomowanych jednostkach badawczych,
  • udział w konferencjach międzynarodowych.

Projektem zostało objętych 11 doktorantów, którzy odbywają pełny, 4-letni cykl kształcenia na stacjonarnych środowiskowych studiach doktoranckich z dyscyplin: nauki medyczne i weterynaria.

Okres realizacji projektu: 01.01.2019 r. – 31.12.2023 r.

Całkowita wartość projektu: 1 464 088 zł

Kierownik projektu
prof. Marcin Nowak
e-mail: marcin.nowak@upwr.edu.pl