Już niedługo rozpocznie się Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, organizacja studencka Students for Students, zajmująca się działalnością charytatywną oraz wolontariatem na Politechnice Wrocławskiej, a także wolontariusze – studenci, pracownicy i absolwenci Politechniki Wrocławskiej.

Tegoroczna edycja organizowana jest w formie hybrydowej – w formie spotkania na żywo, a następnie kontynuowanego w świecie wirtualnym jako tydzień Nocnego Listowania. Tegoroczny, można by rzec maraton pisania listów, jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom wrocławskiego Dnia Życzliwości. Ponadto, nadchodząca edycja 2023, za sprawą gości zagranicznych z Sojuszu Unite, będzie wyjątkowa.

Tak, jak co roku, począwszy od 2017 r., podczas wydarzenia będziemy pisać odręcznie listy  do różnych przedsiębiorstw z prośbą o wsparcie Funduszu Stypendialnego dla naszych najzdolniejszych i najbardziej aktywnych studentek i studentów z niepełnosprawnościami. Od tamtej pory napisaliśmy już ponad 3000 listów, co pozwoliło nam zebrać imponującą kwotę 149 960 zł.

Serdecznie zapraszamy doktorantów do udziału w akcji, a szczególnie do udziału w uroczystym rozpoczęciu Nocnego Listowania 2023 w Politechnice Wrocławskiej, które odbędzie się 21 listopada o godz. 19:00 w bud. H14 (Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 40, Wrocław). W tym celu prosimy o wypełnienie formularza.

W dniach 22-25 listopada zapraszamy także na wydarzenie online – również tutaj prosimy o wypełnienie zgłoszenia. Takie spotkania online będą się odbywać codziennie w dniach trwania akcji od godz. 20:00. Wszystkie informacje na ten temat wraz z linkiem do wydarzenia online można znaleźć  na stronie Nocnego Listowania.

Gośćmi specjalnymi będą Konrad Harasimowicz i Bożydar Abadżijew. Pan Konrad, student naszej Uczelni, jest multimedalistą Światowych Igrzysk dla Osób po Transplantacji. Pan  Bożydar Abadżijew pełni funkcje prezesa zrzeszenia Start Wrocław oraz selekcjonera reprezentacji Polski siatkówki na siedząco. Jego podopieczni zdobywają wysokie miejsca w zawodach skali światowej. Cała akcja ma charakter niekomercyjny, a wszystkie środki przekazane od darczyńców będą wykorzystane na specjalne stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami.  W 2023 roku takimi stypendiami uhonorowanych zostało 69 studentów na łączną kwotę  237 tysięcy złotych, a niemal 40 000 złotych zapewniła ubiegłoroczna edycja Nocnego Listowania.

Jeszcze raz zapraszam do udziału w tegorocznej edycji tego wydarzenia. W tym roku towarzyszy nam hasło „Kilka słów - wielka moc”.  Dobre słowo może dodać otuchy także piszącemu.