Komitet Biologii Organizmalnej PAN ogłasza III edycję konkursu na najlepszy debiut naukowy w zakresie biologii organizmu.

Wygrany otrzymuje wyróżnienie w formie dyplomu, który zostanie przyznany autorowi lub zespołowi autorów, dla których jest to pierwsza, znacząca publikacja naukowa, a zgłoszone do konkursu osoby pełniły w niej funkcję pierwszego autora lub/i autora korespondencyjnego.

Przedmiotem konkursu są publikacje naukowe młodych autorów (doktorantów i studentów), inaugurujące ich dorobek twórczy. Konkurs ma na celu promocję wyróżniających się debiutów naukowych, a także upowszechnianie wiedzy z zakresu biologii organizmu. Przede wszystkim promowane będą prace dotyczące biologii mikroorganizmów, roślin, grzybów, zwierząt i człowieka, interakcje między tymi organizmami oraz ich powiązania ze środowiskiem abiotycznym i społecznym oraz prace z zakresu paleobiologii.

Wnioski o wyróżnienie mogą zgłaszać opiekunowie naukowi młodych badaczy nie później niż do dnia 31 stycznia roku kalendarzowego następującego po roku opublikowania pracy naukowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polskiej Akademii Nauk.