Konkurs na stypendystę projektu Polonez Bis

Katedra Chemii Żywności i Biokatalizy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu poszukuje doktoranta lub doktorantki do projektu Polonez Bis finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt.: „Odblokowanie bioaktywności mykobiomu związanego z roślinami leśnymi jako źródła nowych karotenoidów i innych biopigmentów: wzmocnienie ich potencjału za pomocą nanotechnologii”.

Wymagania:

1. Tytuł magistra z zakresu nauk biologicznych lub rolniczych.
  2. Wiedza i doświadczenie związane z tematyką projektu (synteza, charakterystyka i badanie właściwości nanomateriałów).
  3. Dobra komunikacyjna znajomość języka angielskiego.

Do zadań stypendysty należeć będzie uczestniczenie w zadaniach zespołu, a w szczególności:

1. Analiza literatury naukowej (głównie anglojęzycznej) związanej z tematyką projektu.
  2. Synteza i charakterystyka nanomateriałów.
  3. Badanie właściwości fizycznych nanomateriałów.
  4. Udział w przygotowaniu raportów i publikacji naukowych.
  5. Udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.

Warunki pracy:

Okres realizacji zadań: 10 miesięcy (od 1 stycznia 2024)

Umowa stypendium w wysokości 2500 PLN miesięcznie brutto

Wymagane dokumenty:

• dyplom uzyskania tytułu magistra
  • CV (zawierające informacje o doświadczeniach badawczych i publikacjach naukowych oraz uzyskanych nagrodach i wyróżnieniach)
  • list motywacyjny
  • wskazanie co najmniej jednej osoby, z którą będzie można się kontaktować w celu uzyskania rekomendacji (z podstawowymi danymi kontaktowymi).

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów biorących udział w konkursie znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Zgłoszenia i sposób rekrutacji:

Zgłoszenie należy przysyłać  drogą elektroniczną na adres:

Mentor Projektu Dr hab. inż. Filip Boratyński, prof. uczelni, filip.boratynski@upwr.edu.pl

PI Projektu Dr. El-Sayed Ali, Professor Wizytujacy, elsayed.ali@upwr.edu.pl

Katedra Chemii Żywności i Biokatalizy, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Termin składania ofert: 28 grudnia 2023, 23:59

W pierwszym etapie rekrutacji ocenione zostaną osiągnięcia kandydatów na podstawie przesłanych dokumentów. W drugim etapie komisja może zaprosić wybrane osoby (które najlepiej spełniają wymienione wyżej wymagania) na rozmowę kwalifikacyjną (stacjonarną lub w formie zdalnej).