Konkurs na stypendystę/doktoranta w projekcie PRELUDIUM BIS 4

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki pt.: „Modulowanie właściwości prozdrowotnych związków bioaktywnych pochodzących z kolorowych odmian malin z wykorzystaniem symbiotycznej kultury bakterii i drożdży (SCOBY)”

Katedra Technologii Owoców, Warzyw i Nutraceutyków Roślinnych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu poszukuje doktoranta lub doktorantki do projektu PRELUDIUM BIS finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Wymagania:

1.  posiadanie tytułu naukowego magistra nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia lub nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne;
  2. średnia ocen z przebiegu studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich – co najmniej 4,0;
  3. znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 Europejskiego Systemu Opisu Języków
  4. doświadczenie w realizacji badań związanych z przetwórstwem produktów roślinnych
  5. znajomość metod badawczych w zakresie analiz fizykochemicznych surowców roślinnych
  6. osiągnięcia naukowe w zakresie charakterystyki związków bioaktywnych – w tym publikacje w renomowanych czasopismach naukowych oraz wystąpienia konferencyjne.

Do zadań stypendysty należeć będzie:

1. Zadania ogólne:

• opracowanie wraz z promotorem wstępnych założeń i harmonogramu badań naukowych
  • przeprowadzanie analiz zgodnie z harmonogramem;
  • przygotowywanie raportów z wykonanych zadań badawczych
  • analiza i interpretacja wyników
  • udział w przygotowaniu raportów i publikacji naukowych
  • prezentacja uzyskanych wyników na krajowych i zagranicznych międzynarodowych konferencjach
  • odbycie stażu naukowego
  • analiza literatury naukowej (polskiej i anglojęzycznej) związanej z tematyką projektu

2. Zadania szczegółowe:

• określenie profilu i zawartości polifenoli w badanych próbkach metodą LC-PDA-qTof-ESI-MS
  • uzyskanie oczyszczonych preparatów związków polifenolowych
  • zbadanie właściwości antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych badanych próbek
  • przygotowanie ekstraktów do badań chemoprewencyjnych
  • przeprowadzenie fermentacji alkoholowo-octowej
  • otrzymanie stabilnych modelowych preparatów związków bioaktywnych

Warunki pracy:

Okres realizacji zadań: 48 miesięcy (od 1 października 2023)

Stypendium doktoranckie w wysokości 5000 PLN miesięcznie (do oceny śródokresowej), następnie 6000 PLN (po ocenie śródokresowej).

Wymagane dokumenty:

• dyplom uzyskania tytułu magistra
  • CV (zawierające informacje o doświadczeniach badawczych i publikacjach naukowych oraz uzyskanych nagrodach i wyróżnieniach)
  • list motywacyjny

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów biorących udział w konkursie znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Zgłoszenia i sposób rekrutacji:

Zgłoszenie należy przysyłać drogą elektroniczną na adres: joanna.kolniak-ostek@upwr.edu.pl.

Termin składania ofert: 19 sierpnia 2023

W pierwszym etapie rekrutacji ocenione zostaną osiągnięcia kandydatów na podstawie przesłanych dokumentów. W drugim etapie komisja może zaprosić wybrane osoby (które najlepiej spełniają wymienione wyżej wymagania) na rozmowę kwalifikacyjną.