Szkolenie dla Doktorantów w ramach Projektu CAPABLE (Common Academic Practices and Abilities in Learning for Research)

Szkolenie ma na celu zapewnienie doktorantom wiedzy, umiejętności i możliwości tworzenia sieci kontaktów na uniwersytetach uczestniczących w BUP, koncentrując się na tematyce zrównoważonego rozwoju istotnej dla regionu Morza Bałtyckiego.

W trakcie szkolenia doktoranci otrzymają opiekę mentorską i informacje zwrotne na temat swojej pracy magisterskiej, a także szkolenia w zakresie rozwoju akademickiego, takie jak pisanie akademickie, prezentacje akademickie, krytyczne myślenie, opracowywanie argumentów badawczych i wiele więcej.

Szkolenie składa się z trzech części: cyklu seminariów online, konferencji doktorantów w Uppsali oraz kursu online z pedagogiki akademickiej. Projekt jest finansowany przez Instytut Szwedzki (SI) i BUP, jest również częścią Programu Sąsiedztwa Morza Bałtyckiego SI, będącego specjalnym zaproszeniem dla Ukrainy. W sumie powitamy 50 doktorantów, 26 studentów z Ukrainy i 24 studentów z uniwersytetów uczestniczących w BUP z innych krajów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Formularz zgłoszeniowy TUAJ.

Ostatni dzień składania wniosków to 5 maja 2024 r.

Więcej o szkoleniu przeczytasz na stronie BUP.