Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami wsparcia Szkół Doktorskich i Doktorantów

Przed nami moc możliwości związanych z konkursem „Maria Skłodowska Curie” Doctoral Networks 2024 oraz projektami NAWA.

Komisja Europejska opublikowała „Pakiet wsparcia” dla osób chętnych do składania wniosków w nadchodzącym konkursie Działania „Maria Skłodowska Curie” Doctoral Networks 2024.

Konkurs będzie otwarty od 29 maja 2024 do 27 listopada 2024.
Zachęcamy do udziału w webinariach informacyjnych:

29 maja 2024 r., godz. 11:00webinarium NAWA poświęcone dobrym praktykom przygotowania i prowadzenia projektów MSCA DN,
7 czerwca 2024 r., godz. 9:30webinarium Komisji Europejskiej o założeniach konkursowych MSCA DN 2024.

Polskie podmioty prowadzące szkoły doktorskie, zapraszamy do składania wniosków w Programie STER NAWA – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich. Konkurs otwarty jest do 31 lipca 2024 r.

Przypominamy również, że doktoranci mogą składać wnioski w trwającym konkursie Bekker NAWA 2024. Celem Programu jest wsparcie m.in. doktorantów z polskich instytucji nauki i szkolnictwa wyższego w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez finansowanie wyjazdów do uznanych zagranicznych ośrodków badawczych oraz akademickich na całym świecie. Program oferuje doktorantom możliwość realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi. Nabór wniosków trwa do 31 maja 2024 r.