Zespół Soundception zaprasza na Festiwal Ciszy

Uczestnicy będą mieli możliwość doświadczenia zmiany percepcji otoczenia – zarówno naturalnego, jak i antropogenicznego – w zależności od wpływu różnych bodźców dźwiękowych.

Zespół Projektu Soundception (https://soundception.upwr. edu.pl/) bada wpływ bodźców dźwiękowych na postrzeganie przestrzeni, korzystając z różnorodnych mediów i kontekstów. Celem jest zrozumienie, jak dźwięki w krajobrazie miejskim wpływają na sposób, w jaki doświadczamy i oceniamy miejsca, oraz określenie relacji między charakterystykami miejskiego krajobrazu dźwiękowego a potencjałem regeneracyjnym obszarów zieleni i zaangażowaniem mieszkańców w działania na rzecz środowiska. W dniach od 3 do 7 kwietnia 2024 r. przedstawiamy ten projekt na Festiwalu Ciszy. Uczestnicy będą mieli wyjątkową szansę doświadczyć różnorodnych sytuacji dźwiękowych, dyskutować o roli dźwięków w przestrzeni miejskiej oraz wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi audiosfery.

W ramach projektu Soundception, prowadzonego przez nasz Uniwersytet, zostanie uruchomione stanowisko VR. To innowacyjne stanowisko rozpocznie serię badań, które będą kontynuowane w Pracowni Audiosfery i Akustyki Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.

Program Festiwalu TUTAJ.