Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanego szkolenia pt. Efektywne publikowanie naukowe

Szkolenie skierowane jest do osób pragnących rozwijać swoje umiejętności w zakresie publikowania naukowego. Program jest wartościowy dla początkujących autorów piszących swoje pierwsze artykuły naukowe jak i dla osób posiadających w dorobku kilka publikacji, ale pragnących pisać szybciej i bardziej skutecznie.

Uczestnicy warsztatów „Efektywne Publikowanie Naukowe” nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania, pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism. Warsztaty online poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy.

Termin: Szkolenie odbędzie się w sobotę, 30 września 2023 r. w godzinach od 9:00 do 17:00.

Szkolenia organizowane są w formie online na platformie internetowej Zoom.

O prowadzącym: Dr hab. Jan Paczesny, prof. IChF, jest kierownikiem grupy badawczej „Żywe Materiały” w Zakładzie Chemii Fizycznej Układów Biologicznych w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Jego zainteresowania naukowe leżą na granicy pomiędzy chemią, biologią i fizyką. Jest autorem publikacji naukowych, rozdziałów w książkach, zgłoszeń patentowych, patentów oraz artykułów popularnonaukowych. Za swoją pracę otrzymał liczne nagrody, m. in. Nagrodę Naukową Polityki, Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców, stypendium Start FNP czy nagrodę im. W. Świętosławskiego III stopnia.

Więcej na stronie organizatora.