Środki finansowe na potrzeby utrzymania potencjału naukowo-badawczego i rozwojowego SD UPWr służą m.in. poszerzeniu wiedzy i umiejętności naukowych doktorantów Szkoły Doktorskiej UPWr. Mają na celu wspomóc indywidualny rozwój naukowy, wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów naukowych. Przyczyniają się również do zwiększenia zaangażowania doktorantów w rozwój reprezentowanej dyscypliny oraz służą promowaniu wizerunku uczelni.

Środki finansowe mogą zostać przeznaczone na:
  1. dofinansowanie uczestnictwa:
    a) w specjalistycznym szkoleniu, warsztacie lub Szkole letniej/zimowej,
    b) w międzynarodowych zagranicznych konferencjach naukowych;
  2. jednorazowe zwiększenie wysokości stypendium doktoranckiego.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi:
  • 6.000 zł – na uczestnictwo w specjalistycznym szkoleniu lub warsztatach,
  • 10.000 zł – na uczestnictwo w specjalistycznej Szkole letniej/zimowej,
  • 8.000 zł – na uczestnictwo w międzynarodowej zagranicznej konferencji naukowej.

Doktorant może ubiegać się o dofinansowanie jednej wybranej aktywności (uczestnictwa w szkoleniu, warsztatach, konferencji lub udziału w szkole letniej/zimowej) jednorazowo podczas 2 pierwszych lat kształcenia oraz jednorazowo podczas 2 ostatnich lat kształcenia.

Doktoranci, którzy rozpoczęli  proces kształcenia w projektach dedykowanych Szkole Doktorskiej mogą starać się o przyznanie środków. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy doktorant ubiega się o dofinansowanie udziału w konferencji, a środki na te cele są założone w projekcie, w którym uczestniczy.