W ramach projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pt. Badania nad mikrobiologicznym mechanizmem zwiększania produkcji biometanu z bioodpadów przez typowe materiały węglowe” (numer umowy: UMO-2021/43/B/ST8/01924) ogłasza się nabór na stanowisko Stypendysty-Doktoranta.

Główne zadania

• Realizacja zadań związanych z projektem przydzielonych przez Kierownika Projektu, w tym między innymi produkcja roztworu glukozy i odpadów spożywczych oraz charakterystyka ich właściwości, produkcja innoculum, badania produkcji biometanu, charakterystyka pofermentu, analiza SEM-EDX materiałów węglowych, konfokalna mikroskopia laserowa, oznaczanie potencjału zeta, walidacja danych i analiza statystyczna, zbieranie danych, analiza danych.
  • Udział w prowadzonych aktualnie badaniach realizowanych w Katedrze Biogospodarki Stosowanej,
  • Udział w pisaniu publikacji do czasopism wysokopunktowanych z IF znajdujących się na liście MNiSW,
  • Aktywny udział merytoryczny w przygotowywaniu i składaniu wniosków o finansowanie badań naukowych w ramach otwartych konkursów krajowych i zagranicznych.

Wymagania

• Ukończone studia magisterskie w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, lub w naukach chemicznych, lub naukach biologicznych, lub w naukach pokrewnych. Dopuszcza się również kandydatów, którzy studia magisterskie ukończą do lipca 2023 r.
  • Doświadczenie naukowe lub zawodowe poparte artykułami, certyfikatami lub zrealizowanymi projektami.
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie).
  • Posiadanie statusu doktoranta (uczestnika Szkoły Doktorskiej UPWr) na dzień rozpoczęcia prac w projekcie, t.j., 3 października 2022 r. Procedurę rekrutacji do Szkoły Doktorskiej należy zakończyć do końca września 2022 r.
  • Dyspozycyjność czasowa – praca w pełnym wymiarze czasu.
  • Motywacja do pracy naukowej.

• wniosek,
  • list motywacyjny,
  • CV z osiągnięciami naukowymi i zawodowymi (kursy, szkolenia, certyfikaty, nagrody, staże, wystąpienia na konferencjach, publikacje),
  • kopia dyplomu ukończenia studiów II stopnia (lub oświadczenie o planowanej dacie obrony pracy magisterskiej)

Termin składania dokumentów: 25 września 2022 r.

Rozpoczęcie pracy w projekcie: 1 października 2022 r.

Czas trwania projektu: 36 miesięcy

Wysokość całkowita stypendium (brutto) za cały okres pobierania świadczenia: 180 000 PLN

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Kontakt: prof. dr hab. inż. Andrzej Białowiec, e-mail: andrzej.bialowiec@upwr.edu.pl

Temat badawczy

• 141.50KB [ .pdf ]