Nabór na stanowisko Stypendysty-Doktoranta na projekt pt. Mechanizm działania pestycydów i ich wpływ na płodność kogutów

Ogłoszenie o otwartym konkursie na doktoranta-stypendystę

Na podstawie decyzji Narodowego Centrum Nauki (DEC-2021/43/B/NZ9/01550) dr hab. Agnieszka Partyka - kierownik projektu ”Mechanizm działania pestycydów i ich wpływ na płodność kogutów” ogłasza otwarty konkurs na stypendystę doktoranta.

Stanowisko jest przeznaczone dla osoby, mogącej wykazać się udokumentowanym doświadczeniem pracy w laboratorium andrologicznym oraz odbytym stażem naukowym za granicą.

Wymagana jest wiedza i doświadczenie w zakresie:
  • oceny jakości nasienia
  • komputerowo wspomaganej analizy nasienia
  • cytometrii przepływowej

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ

Wymagania szczegółowe:
  1. ukończone studia weterynaryjne (tytuł lekarza weterynarii oraz aktualne prawo do wykonywania zawodu)
  2. ugruntowana wiedza z zakresu andrologii
  3. umiejętność pracy eksperymentalnej w zakresie oceny nasienia, cytometrii przepływowej potwierdzona przez opiekuna naukowego
  4. dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie min. na poziomie B2,
  5. umiejętność pracy w zespole, silna motywacja
Opis zadań:

Udział w projekcie OPUS-22 pt.: „Mechanizm działania pestycydów i ich wpływ na płodność kogutów” kierowanym przez dr hab. Agnieszkę Partykę

Do głównych zadań Doktoranta – stypendysty realizowanych w ramach projektu będzie należeć:

• pobieranie nasienia od kogutów
  • przeprowadzenie doświadczeń in vitro na nasieniu kogutów
  • podstawowa ocena nasienia kogutów
  • komputerowo wspomagana analiza nasieniakogutów
  • ocena ekspresji genów oraz białek w jądrach kogutów
  • ocena steroidogenezy, apoptozy i statusu antyoksydacyjnego w jądrach kogutów
  • przygotowanie próbek materiału badawczego do innych badań przewidzianych w projekcie
Warunki zatrudnienia:

Okres wypłaty stypendium: 01.10.2022 – 30.09.2025 rok (36 m-cy)

Wysokość wynagrodzenia:
  • przed oceną śródokresową w Szkole Doktorskiej (do końca 24 miesiąca) wysokość stypendium BRUTTO BRUTTO wynosi ok. 2 779,40 zł/miesiąc
  • po ocenie śródokresowej w Szkole Doktorskiej (od 25 miesiąca) wysokość stypendium BRUTTO BRUTTO wynosi ok. 4 281,77 zł/miesiąc

Dodatkowe informacje:

Procedura naboru przeprowadzana będzie zgodnie z zasadami zawartymi w „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”

Termin składania ofert: 14 lipca 2022, 00:00
Forma składania ofert: elektronicznie na adres mailowy agnieszka.partyka@upwr.edu.pl, w tytule wpisując „OPUS-22stypendysta doktorant”

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 18 lipca 2022

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

Wymagane dokumenty:

1. życiorys kandydata
  2. informacje na temat dotychczasowych osiągnięć naukowych (udział w projektach badawczych, lista publikacji, udział w konferencjach, stażach, szkoleniach itp.)
  3. opinia opiekuna naukowego z potwierdzeniem wymaganych umiejętności
  4. dyplom ukończenia studiów weterynaryjnych
  5. oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133 poz. 883).”

Temat badawczy

• 121.86KB [ .pdf ]
    Data publikacji: 07-07-2022 10:12

Mechanizm działania pestycydów i ich wpływ na płodność kogutów